sobota, 17 grudnia 2016

Jak wygrywać w konkursach?

Od dziecka uwielbiałam konkursy. Jak każdy uwielbiałam w nich wygrywać, a emocje po wygranej trzymały mnie jeszcze przez kilka dni. Z wiekiem jednak jakoś przestałam brać w nich udział. W moją podświadomość wkradała się myśl, że nie ma sensu, i tak nic nie wygram... Aż któregoś dnia coś gdzieś wysłałam i bach, wygrałam! Znów poczułam tą ekscytację związaną z tym, że oto dostałam coś za darmo, któż tego nie lubi?

Braniem udziału w konkursach nałogowo zajmuję się od ponad roku - czyli od momentu, gdy będąc na zwolnieniu lekarskim w ciąży zaczęłam mieć więcej czasu. Wygrywam coś przynajmniej kilka razy w miesiącu. 'Konkursowanie' jest niestety czasochłonne, przynajmniej na początku.
Moje rady, jak grać, aby wygrywać:

1. Zapisz się do grup konkursowych na Facebooku
To społeczność, która nie tylko będzie dzielić się znalezionymi w necie konkursami, ale też wrzuci link z wynikami, a co najważniejsze, pochwali się wygranymi - dzięki temu możesz zobaczyć, że w tych konkursach rzeczywiście ktoś wygrywa. Na mnie osobiście bardzo to działa, bo kiedyś wydawało mi się, że większość konkursów to ściema. 

2. Przeszukuj internet
To źródło niekończącej się ilości konkursów. Czasem wystarczy coś kliknąć, wypełnić gotowy formularz, rozwiązać quiz, czasem wkleić zdjęcie, a czasem napisać poemat. Zadania są różne, bo i konkursy są różne. 

3. Znajdź strony, które są spisem konkursów
Jest ich wiele. Świetnym przykładem jest strona Śledzimy Konkursy - aktualizacje są prawie co dzień i obejmują różną tematykę.

4. Im dłużej w tym siedzisz, tym jest łatwiej
Przeglądarki zapamiętują wszystko. Z czasem zaczną ci się wyświetlać reklamy konkursów na każdej stronie, na którą wejdziesz, łącznie z FB. 

5. Selektuj
Wybieraj uważnie konkursy, w których bierzesz udział. Nie omijaj takich, w których wymagane jest minimum inwencji - wystarczy wypełnić krótki test lub formularz, albo, co ostatnio bardzo modne, napisać 'dlaczego właśnie ty powinieneś otrzymać...". Poświęcasz krótką chwilę, a już szansa na wygraną jest. Zastanów się jednak, czy warto brać udział w konkursie, który wymaga od ciebie nakładu czasowego, albo co gorsza finansowego (kup 10 sztuk czegoś tam), a do wygrania jest jakiś kubek czy smycz do kluczy. 

6. Bądź kreatywny
Przejrzyj odpowiedzi uczestników, jeśli takie są widoczne. Nie powtarzaj się, napisz oryginalną odpowiedź. Często doceniane są wierszyki - ich stworzenie wymaga czasu i wyobraźni. 

7. Nie proś, nie błagaj, nie podlizuj się
Zwłaszcza, jeśli w konkursie chodzi o przetestowanie produktu. Nie pisz "chcę przetestować ten krem, bo zlikwiduje mi zmarszczki" - nie wiesz tego, bo jeszcze go nie używałaś. Sponsor liczy zapewne na rzetelną opinię o produkcie, weźmie zatem pod uwagę szczere odpowiedzi. Napisz lepiej czego się spodziewasz, co cię w tym ciekawi, czego oczekujesz po danym produkcie.

8. Sprawdzaj e-mail
Najlepiej załóż sobie osobną pocztę, która może być zasypywana e-mailami konkursowymi. Sprawdzaj wyniki, czasem wygrani proszeni są o kontakt po ogłoszeniu wyników na stronach. 

9. Załóż bloga
W niektórych konkursach i testach pierwszeństwo mają blogerzy. Sponsorzy liczą na rozreklamowanie produktów, a blog jest kolejnym miejscem, w którym autentyczna osoba może zamieścić rzetelną opinię. 

10. Ważna jest regularność
Owszem, liczy się inwencja, kreatywność, szczęście. Ale liczy się też twoja praca, czyli zwiększanie szansy na wygraną przez udział w jeszcze jednym, i jeszcze jednym konkursie. To jak Lotto, nie grasz, nie wygrywasz. Myśl pozytywnie, uwierz w swoje szczęście i działaj, a już za chwilę kurierzy zaczną pukać do twoich drzwi!

P.S. Zawsze czytaj regulaminy. Dzięki temu nie przeoczysz informacji, że daną rzecz wygrałaś/-eś do testowania na kilka dni, po czym musisz ją zwrócić... :)

Powodzenia!

4 komentarze:

 1. podziwiam ale nie mam pojęcia skąd Dziewczyno bierzesz na to czas???
  ;-)

  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozciągam dobę do maksimum :). A poważnie, wystarczy pół godziny dziennie na udział w konkursach, jak dzieci pójdą spać :). Albo jak karmię w nocy, to sobie klikam w tel. :)

   Usuń
 2. Na to wszystko tak naprawdę nie potrzeba mega dużo czasu wystarczy poświęcić myślę z godzinę dziennie i wszystko na spokojnie zapraszam do mnie www.zpunktuwidzeniafaceta.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Mężczyzna konkursowicz? :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...