wtorek, 11 lipca 2017

Zlot pojazdów militarnych w Darłowie

W miniony weekend zaliczyliśmy coroczny zjazd militariów w Darłowie. W tym roku był to jubileuszowy, XX-ty zlot, co dla mnie jest niesamowite, bo jako dziecko byłam na drugim lub trzecim zlocie, a tu już dwudziesty! Latka lecą :).

Dla Adriana była to pierwsza taka impreza, pojechał na nią z własnym czołgiem zabawkowym i nie mógł się napatrzeć na te prawdziwe.

Moje dziecko po raz pierwszy stanęło przed dylematem: być czy mieć, nowe przeżycie czy nowa zabawka. Mógł otrzymać na pamiątkę mową zabawkę militarną (czołg, karabin itp.) lub wrócić do domu z nowym doświadczeniem - przejażdżką hamerem po błocie. Niesamowite było obserwowanie, jak zastanawia się nad podjęciem właściwej decyzji. Wiadomo, że chciałby zjeść ciastko i mieć ciastko, ale w życiu nie ma tak łatwo :). Sama byłam ciekawa, co wybierze i jestem z niego bardzo dumna, bo wybrał przejażdżkę z tatą! I nie żałował, bo w końcu utknęli w tym błocie i musiał wyciągać ich czołg... Taka atrakcja! Czołgiem też można było się przejechać, ale turyści byli na nim ochlapywani błotem, wybraliśmy więc większe zło, a i tym lepiej, bo hamer jeździł szybciej. 
Adrian nowe doświadczenie przeżywał cały wieczór, a wieczorem, gdy na dobranoc rozmawialiśmy o tym, co fajnego się wydarzyło, powiedział, że nigdy o tym nie zapomni :). Wzruszenie złapało mnie za serce, bo nowa zabawka leżałaby już gdzieś w kącie, a taki pierwszy raz zostanie mu na długo, jeśli nie na zawsze.


Darłowo, a właściwie Darłówko, ma uroczą plażę:


I tym sposobem zaliczony kolejny punkt z wakacyjnej listy rzeczy do zrobienia - wycieczka, pierwsza, ale nie ostatnia tego lata.

3 komentarze:

 1. prawdziwa gratka dla fanów tematów wojskowych :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie imprezy, co prawda u mnie są tylko małe pikniki, ale nadrabiam to imprezami lotniczymi, zawsze w powietrzu największe wrażenie robią stare wojskowe samoloty. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na pewno! W Darłowie niestety samolotów nie było.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...